HABERLER
 
<<<Başlangıç
< Önceki
Sonraki > 
Son >>>
Eski Haberler
Efa Tanıtım
Yönetim
Üyelik ve Üyeler
Film Önerisi ve Sonrası
Efa Filmleri / İzle
Ödüller Tablosu
Sinema Yazıları
Efa Hatıra Eşyaları
Duyurular
İletişim
ERÜ İLETİŞİM ÖĞRENCİSİ MUSTAFA ULUÇ

"LAT" BELGESELİ İLE ÜÇÜNCÜ ÖDÜLÜNÜ ALDI

İnönü Üniversitesi'nin kurmaca, belgesel ve deneysel kategorilerinde bu yıl yedincisini düzenlediği "Uluslararası Kısa Film Festivali" 05 - 08 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Her kategoride yalnızca bir ödülün verildiği yarışmanın belgesel kategorisinde fakültemiz on finalist içinde üç film ile temsil edildi. Son sınıf öğrencimiz Mustafa Uluç "LAT" (KAYA) isimli belgeseli ile "En İyi Belgesel Film" ödülünü aldı.

"LAT" belgeseli ile üçüncü ödülünü alan öğrencimiz Mustafa Uluç'u ve filmde emeği geçen diğer kişileri Erciyes Film Atölyesi ve Fakültemiz adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (08 Mayıs 2014).  __________________________________________________________________________________________________
ERÜ İLETİŞİM "2014 TRT BELGESEL ÖDÜLLERİ"NDEN

BİR ÖDÜL DAHA ALDI

Bu yıl 6.sı düzenlenen "2014 TRT Belgesel Ödülleri" 12 Mayıs Pazartesi gecesi TRT İstanbul Tepebaşı Stüdyoları'nda yapılan muhteşem bir ödül töreniyle sahiplerini buldu. Ulusal Amatör Kategori, Ulusal Profesyonel Kategori ve Uluslararası Kategori'lerde 35 ülkeden 350 filmin 34'ü finalde yarıştı, 9 belgesel film ödül aldı. Bu yılki Onur Ödülü  TRT'nin eski görüntü yönetmenlerinden Tevfik Şenol'a verildi.

Ulusal Amatör Kategori'nin finalinde yarışan 14 filmden ERÜ İletişim Fakültemizi 4 belgesel film ile temsil ettik. Son sınıf öğrencimiz Ahmet Onmaz'ın "Hasret Çiçekleri" (The Flowers of Longing) isimli belgeseli bu kategorinin "İkincilik Ödülü"nü aldı.

 

Ahmet Onmaz'ı, fakültemizi temsil eden tüm filmlerin ekiplerini, filmlerinde emeği geçen diğer kişileri ve proje danışmanlarını Erciyes Film Atölyesi ve Fakültemiz adına tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. (13 Mayıs 2014).  __________________________________________________________________________________________________