HABERLER
 
Eski Haberler
Efa Tanıtım
Yönetim
Üyelik ve Üyeler
Film Önerisi ve Sonrası
Efa Filmleri / İzle
Ödüller Tablosu
Sinema Yazıları
Efa Hatıra Eşyaları
Duyurular
İletişim
<<<Başlangıç
< Önceki
Sonraki >
Son >>>
ERÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİNİN

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

İnönü Üniversitesi tarafından, 25 - 28 Nisan 2017 tarihleri arasında bu yıl onuncusu düzenlenen, "Uluslararası Kısa Film Festivali" ödül töreniyle sona erdi. Ulusal ve uluslararası belgesel ve kurmaca dallarına toplam 475 film katıldı. 15 finalist filmin yarıştığı Ulusal Belgesel Kategori'sinde, Birinciliği Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Peyami Safa Altıntaş, "Hayat Nöbeti" isimli filmiyle aldı.

Film, itfaiyeciliğin ne denli tehlikeli, zor ve özveri gerektiren bir meslek olduğunu anlatıyor. Yönetmenliğini yaptığı ilk belgesel filmiyle ilk ödülünü birincilikle alan öğrencimizi ve filmde emeği geçen ekip arkadaşlarını Erciyes Film Atölyesi (EFA) ve Fakültemiz adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (02 Mayıs 2017).

___________________________________________________________________________________________________
ALTIN ÇINAR'IN EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ

ERÜ İLETİŞİM ÖĞRENCİSİNE
03 - 06 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen "5. Uluslararası Altın Çınar Film Festivali", Cumartesi günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde yapılan gala gecesi ve ödül töreni ile sona erdi. Festivalin yarışma kısmı animasyon, kurmaca ve belgesel dallarında yapıldı. Toplam 62 filmin katıldığı belgesel dalında 10 film finalde yarıştı. Bu daldaki En İyi Film Ödülü'nü ERÜ İletişim Fakültesi RTS Bölümü son sınıf öğrencimiz Mehmet Cansız, ilk dönem çektiği EFA yapımı "Son Alkış" isimli belgesel filmi ile aldı. Film, ömrü sahnelerde geçmiş bir sihirbazın, herkesten uzakta yeniden yarattığı dünyasını anlatmaktadır.
Erciyes Film Atölyemiz adına filmde emeği geçen tüm ekibi tebrik eder, başarılarının devam etmesini dileriz. (08 Mayıs 2017).

____________________________________________________________________________________________
TÜRK DÜNYASI ULUSLARARASI BELGESEL FİLM

FESTİVALİ'NDE İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde dereceye giren belgeseller 30 Eylül 2017 saat 19:30'da Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda yapılan ve TRT Avaz'dan canlı yayınlanan Ödül Töreni'nde sahiplerini buldu. Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde, Fakültemiz Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu öğrencilerden Anıl Bayrak ve Fatema Khawari'nin son sınıf projesi olarak EFA kapsamında birlikte yönettikleri "Kafes" isimli belgesel öğrenci kategorisinde ikincilik ödülünü kazanmayı başardı. Öğrencilerimizi, Erciyes Film Atölyesi bünyesinde çektikleri film ile gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
_____________________________________________________________________________________________
SETEM AKADEMİ ÖDÜLLERİNDEN ÖĞRENCİLERİMİZ İKİ ÖDÜL ALDI
Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) ve SETEM Akademi tarafından belgesel, animasyon, kısa animasyon ve kısa film (BAK) kategorilerinde gerçekleştirilen "5. SETEM AKADEMİ BAK KISA FİLM YARIŞMASI ve ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM FESTİVALİ"ne 2043 filmin başvurmuş olduğu açıklandı.

Yarışmanın "5. SETEM BAK Akademi Ödülleri"nin Belgesel alanında "En İyi Yönetmen Ödülü"nü ERÜ İletişim Fakültesi RTS Bölümü öğrencimiz, geçen yıl serbest proje olarak çektiği, itfaiyecilik mesleğinin zorluklarını işleyen "Hayat Nöbeti" isimli belgeseli ile Peyami Safa Altıntaş, yine çok ödüllü eski mezun ve Gümüşhane Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta olan öğrencimiz Burak Türten "Kamyon" isimli belgeseli ile birlikte aldılar.

Yine Belgesel kategorisinde, "Kafes" isimli bitirme projesi filmiyle geçen yıl mezun ettiğimiz Anıl Bayrak ve Fatema Khawari, diğer bir yönetmen Serdal Doğan'ın "Dilovası" filmi ile paylaştırılarak Jüri Özel Ödülü'nü aldılar.

Öğrencilerimizi elde ettikleri bu başarılarından dolayı Erciyes Film Atölyesi (EFA) adına tebrik eder başarılarının devamını dileriz. (21 Aralık 2017).

_________________________________________________________________________________