HABERLER
 
Eski Haberler
Efa Tanıtım
Yönetim
Üyelik ve Üyeler
Film Önerisi ve Sonrası
Efa Filmleri / İzle
Ödüller Tablosu
Sinema Yazıları
Efa Hatıra Eşyaları
Duyurular
İletişim
<<<Başlangıç
< Önceki
Sonraki >
Son >>>
TRT GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI'NA 'ERCİYES' DAMGASI
HASAN KALYONCU ÖZEL ÖDÜLÜ ERCİYES İLETİŞİM'E
Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen "Altın Baklava Film Akademisi IV. Üniversitelerarası Film Festivali" 14-15 Kasım'da Gaziantep'te gerçekleşti. Türkiye'nin yanı sıra Kırgızistan ve Azerbaycan'dan da yüzlerce üniversite öğrencisinin, 'kurmaca' ve 'belgesel' kategorisindeki eserlerinin katılımıyla gerçekleşen festivalin jüri başkanlığını sinema sanatçısı Nebahat Çehre yaptı.Jüride ise usta fotoğrafçı ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, oyuncu Ekin Türkmen, ünlü şarkıcı ve oyuncu Keremcem, Boşnak asıllı oyuncu Reshad Strik ve HKÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Rengin Küçükerdoğan yer aldı.

HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen gala gecesi ve ödül töreninde, Rektör Prof. Dr. Edibe Sözen, sinemaseverlere seslendi. Dördüncüsü düzenlenen festivale bu yıl ilk kez uluslararası üniversitelerden filmlerin katıldığını ifade eden Sözen, festivalde baştan sona emeği olan herkese teşekkür etti. Başarılı bulunan eserlerin ödüllendirilesiyle sonlanan festivalde Hasan Kalyoncu Özel Ödülü Erciyes Üniversitesi'ne verildi.

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından ikincisi düzenlenen 2018 Kısa Film, Öykü, Fotoğraf ve Tiyatro Oyun Yazma yarışmaları ile, bu yıl ilk kez verilmeye başlanan Güzel Ordu Kent Ödülleri yapılan törenle sahiplerini buldu. Kader İlhan ve Sedat Erdiş'in sunumlarıyla başlayan ve açılış konuşmasını Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Tevfik Serdar Köksal'ın yaptığı geceye Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadir İnanır,  Prof. Dr. Çağatay Öztürk, dernek üyeleri ve kalabalık bir sanatsever topluluğu katıldı.
TRT 4. Geleceğin İletişimcileri Yarışması ödül töreni, TRT'nin Tepebaşı Stüdyosu'nda, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdür Yardımcıları Metin Mutanoğlu, Mustafa Özkaya ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen yarışma, "Sesli-Görüntülü Habercilik, Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı ile İnternet Yayıncılığı" olmak üzere 4 ana dal ve 10 alt kategoriden oluştu.

Ödüllerin üçte biri Erciyes İletişim'e

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, 42 üniversiteden 764 öğrencinin 560 eserle katıldığı yarışmada, 8 dalda ödül alarak büyük bir başarıya imza attı. 4 ana kategoride toplam 30 ödülün yer aldığı yarışmada ödüllerin neredeyse 3'te birini Erciyes İletişim öğrencileri topladı. Fakülte öğrencileri, yarışmadan biri birincilik, dördü ikincilik, üçü üçüncülük olmak üzere toplam 8 ödülle dönerken, Erciyes Üniversitesi en fazla ödüle layık görülen üniversite oldu. Ödül törenine katılan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akdağ; "Bu süreçte emeği geçen akademik personelimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Tabi ki bu başarının arkasında emek, özgüven ve tecrübe yatıyor. Bu noktada fakültemizde oluşturduğumuz atölye çalışmalarının ve derslerde teorik bilginin yanında pratiğe yönelik faaliyetlerin önemli bir katkısı var. Bu alanlarda toplumsal sorunlara yönelik özgün eserler üretiliyor. Bu ortam sayesinde kazanılan tecrübeyle öğrencilerimizin iş hayatında da başarılı olduklarını görüyoruz. Bu noktada belirtmeliyim ki TRT kurumunda da birçok öğrencimiz bulunuyor. Bu durum bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır." diye konuştu.
Televizyon Spor Haberi dalında "E-spor'a Rağbet Artıyor!" isimli çalışmayla Enis Melih Eliaçık ve Osman Çakır'a birincilik

Televizyon Haber Programı dalında "Kayıp Patiler" isimli çalışma ile Rabia Tergelen, Cansu Atbaşı ve Orhan Baytekin'e ikincilik

Kısa Film dalında "Takas" isimli çalışmasıyla Muhammed Aktan'a ikincilik

İnternet Sitesi dalında "Özel Haberler Dükkanı" projesi ile Tuğçe Dinç'e ikincilik

Belgesel dalında "Fünye" isimli çalışmalarıyla İlkay Dikici ve Burhan Kılıç'a ikincilik

Belgesel dalında "Abla" isimli çalışmasıyla Kenan Diler'e üçüncülük

Televizyon Programı dalında "Orası Burası" çalışmalarıyla Edanur Karaçağıl, Akınsel Uvaçin ve Abdülsamed Karadağ'a üçüncülük

Sosyal Medya Projesi dalında "Savunma Sanayi Org" çalışmasıyla Yasin Özkan'a üçüncülük ödülü layık görüldü.

TRT 4. Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi adına ödül alan öğrencilerimizi ve ekip arkadaşlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.. (31 Temmuz 2018). 


_______________________________________________________________________________________________
Altın Baklava Film Festivali Özel Ödülü Çakır'ın Oldu.

Altın Baklava Film Akademisi IV. Üniversitelerarası Film Festivalinde ilk kez, Hasan Kalyoncu Özel Ödülü verildi. HKÜ Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Hasan Kalyoncu anısına verilen ödülü, fakültemiz Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencilerinden Osman Çakır, yönettiği "Rötar" isimli kısa filmi ile almaya hak kazandı.

Elde ettikleri başarılarından dolayı filmde emeği geçen kişileri Erciyes Film Atölyesi adına tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. (21 Kasım 2018).


________________________________________________________________________________________________


____________________________________________________________________________________
ERCİYES İLETİŞİM'E GO 2018 ÖDÜLÜ
Genç ve yetişkinlerin kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon
niteliğindeki çalışmalarını desteklemeyi; kısa filmin önemini vurgulayıp gelişimine katkıda
bulunmayı ve geleceğin sinemacılarının yeteneklerinin keşfedilmesi hedefiyle düzenlenen ve bu yılki konusu "Çocuk Hakları" olan kısa film yarışmasında üçüncülük ödülü Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin oldu.

Birçok filmin yarıştığı Kısa Film yarışmasında; Fakültemiz Radyo,Televizyon ve Sinema bölümü öğrencilerinden Osman Çakır ve Abdülkadir Hasanoğlu'nun yönetmenliğini yaptıkları "Korkuluk" isimli kısa film, dereceye girerek 3.lük ödülünü kazandı. Öğrenci arkadaşlarımızı fakültemiz adına tebrik eder, başarılarının devamını dileriiz. (19 Aralık 2018)
DENEYSEL DALDA İLK ÖDÜLÜMÜZÜ ALDIK
Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen ve film oylamalarının on-line olarak gerçekleştirildiği "15. Uluslararası Kar Film Festivali"nin Deneysel Dal'ında yarışan öğrencimiz Umut Can Yarıkan ve grup arkadaşlarının, birinci dönem bitirme projesi kapsamında çektikleri "No Name" isimli filmleri ile "İkincilik Ödülü"nü aldılar.

Bu sonuçla toplam ödül sayımız 178'e ulaştı. (bkz. "efa.erciyes.edu.tr)


Öğrencilerimizi elde ettikleri bu başarılarından dolayı Erciyes Film Atölyesi adına tebrik ediyoruz. (04. 04. 2019).

_________________________________________________________________________________________________