HABERLER
 
Eski Haberler
Efa Tanıtım
Yönetim
Üyelik ve Üyeler
Film Önerisi ve Sonrası
Efa Filmleri / İzle
Ödüller Tablosu
Sinema Yazıları
Efa Hatıra Eşyaları
Duyurular
İletişim
<<<Başlangıç
< Önceki
Sonraki >
Son >>>
Hak-İş Konfederasyonu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl sekizincisi düzenlenen "Emeğe Saygı" temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması ödül töreni 27 Kasım tarihinde gerçekleştirildi. 11 kategoride 214'ü Türkiye'den olmak üzere 119 ülkeden 4 bin 46 filmin başvuru yaptığı yarışmada ulusal kategoride en iyi film üçüncülük ödülü "İkâme" filmi ile Erkan Orasan'a verildi.

HAK-İŞ ULUSLARARASI KISA FİLM
YARIŞMASI'NDAN FAKÜLTEMİZE ÖDÜL
Erciyes Film Atölyesi (EFA) bünyesinde yapımı gerçekleştirilen "İkâme (Substitute)" filmi, Hak-İş Uluslararası 8. Kısa Film Yarışması'nda ulusal kategoride üçüncülük ödülünü kazandı.
Öğrencimizi ve ekip arkadaşlarını, gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. (28.11.2019)
__________________________________________________________________________________
'ACİL ÇIRAK ARANIYOR
ULUSLARARASI TRUVA ATI KISA FİLM
FESTİVALİ'NDEN ÖDÜLLE DÖNDÜ
Erciyes Film Atölyesi (EFA) bünyesinde yapımı gerçekleştirilen "Acil Çırak Aranıyor" belgeseli Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından bu yıl 3'üncüsünü düzenlenen Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali'nde ikincilik ödülüne layık görüldü.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen festivalin ödül töreni 6 Aralık tarihinde gerçekleştirildi. Gala gecesinde Festival jürisinin değerlendirmesi sonucu, fakültemiz yüksek lisans öğrencilerinden Osman ÇAKIR'ın yönettiği "Acil Çırak Aranıyor" adlı belgesel ikincilik ödülünü kazandı.
Bu yıl ulusal ve uluslararası yirmiyi aşkın festivalde yarışan "Acil Çırak Aranıyor" belgeseli ayrıca BluTV dijital televizyon platformunda da yayınlanıyor. Belgesel, ülkemizde başta oto sanayi siteleri olmak üzere sanatkârlık geleneğinin sürdürülmeye çalışıldığı alanlarda yaşanan çırak sorununu gözler önüne seriyor.
Öğrencimizi ve ekip arkadaşlarını, Erciyes Film Atölyesi bünyesinde çektikleri film ile gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. (09.12.2019)

__________________________________________________________________________________