HABERLER
 
<<<Başlangıç
< Önceki
Sonraki >
Son >>>
Eski Haberler
Efa Tanıtım
Yönetim
Üyelik ve Üyeler
Film Önerisi ve Sonrası
Efa Filmleri / İzle
Ödüller Tablosu
Sinema Yazıları
Efa Hatıra Eşyaları
Duyurular
İletişim
OKAN ÜNİVERSİTESİ DE

BELGESEL ÖDÜLLERİNİNİN HEPSİNİ

ERÜ İLETİŞİME DEĞER GÖRDÜ
Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema - TV Bölümü'nün düzenlediği "3. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması" ödül töreni 30 Nisan 2013 Salı günü gerçekleştirildi. Kurmaca ve belgesel dallarına toplam 104, belgesele ise 40 eser başvurmuştu. 10 finalistin yarıştığı Belgesel dalındaki filmlerin ikisi öğrencilerimizindi ve bu dalda verilen toplam iki ödülün ikisini de ERÜ İletişim öğrencilerimiz kazandı.

Birincilik Ödülü'nü Halil Aygün "DOM", Jüri Özel Ödülü'nü de Veysel Akşahin "HALA" isimli belgeseliyle aldı. Öğrencilerimiz aldıkları bu iki ödül ile EFA'nın ödül sayısını da 97'ye ulaştırdı. Sevgili öğrencilerimiz Aygün ve Akşahin'i, ekip arkadaşlarını ve filmde diğer emeği geçenleri Erciyes Film Atölyesi ve Fakültemiz adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (03 Mayıs 2013).


__________________________________________________________________________________________________
İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu tarafından 07 - 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen, "6. İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali"nden ERÜ İletişim öğrencimiz Serhat Altay'ın "SOYKA" isimli filmi, Marmara Üniversitesi'nden Sedat Aygün'ün "Demir Uçurtma"sı ile birlikte Belgesel Jüri Özel Ödülü'nü aldı.

Erciyes Film Atölyesi ve Fakültemiz adına kendilerini ve film ekiplerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (13 Mayıs 2013). __________________________________________________________________________________________________
ERÜ İLETİŞİME İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ FİLM

FESTİVALİNDEN BİR ÖDÜL
Talas Belediyesi Başkanı Rifat Yıldırım öderliğinde bu yıl birincisi düzenlenen "Talas Kültür ve Sanat Festivali Belgesel Film Yarışması" 9 - 11 Mayıs 2013 tarihleri arasında, dopdolu geçen bir festival programının ardından gala gecesi ve ödül töreni ile sona erdi. Ünlü ve saygın birçok konuğun da davet edildiği festivalde uzun metraj filmlerin yanı sıra, çeşitli belgesellerden oluşan bir seçki ve finalist belgeseller farklı mekânlarda izlendi, söyleşiler gerçekleştirildi, konser verildi, geziler düzenlendi. Talas'ın Kiçiköy Mahallesi'ndeki eski Gölbaşı Meydanı'na bakan tarihi Ali Saib Paşa Sokağı'nda restore edilen konaklardan birinde, ERÜ İletişim Fakültesi'nin kendini ispatlamış, başarılı belgesel filmleriyle tanınan bir avuç öğrencisin ve Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım'ın katkılarıyla oluşturulan "Yücel Çakmaklı Film Atölyesi"nin açılışı gerçekleştirildi.


82 belgesel filmin başvurduğu ve ön eleme jürisi tarafından 13'e indirilen finalist filmleri, Burçak Evren, Semir Aslanyürek, Fehmi Gerçekler, Yeşim Ceren Bozoğlu, Tülin Özen, Zaur Mükerrem, Sezer Akarcalı ve Özcan Gürbüz'den oluşan seçici kurul değerlendirdi. Dereceye giren filmler şunlar:

ERÜ İLETİŞİM,
TALAS KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ
BELGESEL FİLM YARIŞMASI'NA DA DAMGASINI VURDU
En İyi Film Ödülü: "DOM" Yön.: Halil Aygün, ERÜ İletişim

Jüri Özel Ödülü: "Kefenin Cebi" Yön.: Sevgi Çoban, ERÜ İletişim

Talas Belediyesi Özel Ödülü: "Termik İstemeyük" Yön.: Caner Özdemir

En İyi Konsept: "Siyah" Yön.: Halit Cihan Şengezer, ERÜ İletişim

En İyi Görüntü: "Gölün Kıyısında" Yön.: Mehmet Emre Gül
Erciyes Film Atölyesi ve Fakültemiz adına dereceye giren tüm eser sahiplerini ve filmlerinde emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (13 Mayıs 2013).


__________________________________________________________________________________________________