HABERLER
 
<<<Başlangıç
< Önceki
Sonraki >
Son >>>
Eski Haberler
Efa Tanıtım
Yönetim
Üyelik ve Üyeler
Film Önerisi ve Sonrası
Efa Filmleri / İzle
Ödüller Tablosu
Sinema Yazıları
Efa Hatıra Eşyaları
Duyurular
İletişim
TÜRKİYE FRANSA'DA

ERÜ İLETİŞİM'İN FİLMİ İLE BİRİNCİ OLDU
Fransız Devlet Televizyonu, Arap Televizyon Yayıncıları Birliği ve İtalyan Devlet Televizyonu'nun himayesinde, 17 - 21 Haziran 2013 tarihleri arasında Fransa/ Marsilya'da gerçekleştirilen "17. International Festival of Mediterranean Documentary Film and Reportage" (17. Uluslararası Akdeniz Belgesel ve Röportaj Festivali) sonuçları belli oldu.
Yarışmaya 36 ülkeden toplam 440, Türkiye'den ise 15 (8'i ERÜ İletişim'den) film başvurmuştu. Türkiye'yi temsil eden tek film olarak, 7 kategoriden biri olan "Mediterranean Short Doc. - Category"de 5 finalist (İtalya, Filistin ve Türkiye'den birer, Mısır'dan 2 film) içinde yarışan, ERÜ İletişim Fakültesi öğrencimiz Burak Türten, Haziran 2011 Erciyes Film Atölyesi (EFA) yapımı 18 dakika 30 saniyelik "ÇÖP" (Garbage/ Ordures) isimli belgeseli ile kategorisinin tek ödülü olan Akdeniz Ülkeleri En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü'nü aldı

Festivalde, Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerin devlet televizyonu başkanları da bir araya geldi. 5 gün süren festival boyunca şehrin en önemli sanat merkezlerinden olan "Villa Mediterranee" ve "Mucem"de gerçekleştirilen etkinlikler yoğun ilgi gördü. Festivalin son günü olan 21 Haziran 2013 akşamı MUCEM'de gerçekleştirilen ödül törenine, France Televisions, France3, TV5MONDE, Rai, Rai3, France24 ve RadioFrance gibi Avrupa'nın önemli medya kuruluşları büyük ilgi gösterdi.

Sevgili öğrencimiz Burak Türten'i, ekip arkadaşlarını, filmde diğer emeği geçenleri ve ailelerini Erciyes Film Atölyesi ve Fakültemiz adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (24 Haziran 2013).
_________________________________________________________________________________________________
ERÜ İLETİŞİM'E VAN'DAN ÖDÜL
01 - 07 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen "2. Uluslararası Van Gölü Film Festivali"nde, öğrencimiz Halil Aygün'ün "DOM" isimli bol ödüllü belgesel filmi, ekip arkadaşları Emrah Doğru ve Mahmut Çelik adına "En İyi Belgesel Görüntü Yönetmeni Ödülü"ne değer görüldü. Ödüle ismini yazdıran iki öğrencimizi, filmin yönetmenini ve diğer emeği geçenleri Erciyes Film Atölyesi (EFA) ve Fakültemiz adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (10 Eylül 2013).


__________________________________________________________________________________________________