HABERLER
 
Eski Haberler
Efa Tanıtım
Yönetim
Üyelik ve Üyeler
Film Önerisi ve Sonrası
Efa Filmleri / İzle
Ödüller Tablosu
Sinema Yazıları
Efa Hatıra Eşyaları
Duyurular
İletişim
<<<Başlangıç
< Önceki
Sonraki >
Son >>>
İPEKYOLU'NDA
EN İYİ BELGESEL FİLM KURGU
ÖDÜLÜ FAKÜLTEMİZİN
Erciyes Film Atölyesi (EFA) bünyesinde yapımı gerçekleştirilen "Abla" belgeseli Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri'nde en iyi belgesel film kurgu ödülüne layık görüldü.
Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Gürcistan, Suriye, Mısır, Hindistan ve Irak gibi antik İpekyolu ülkelerinden sinemacıların katılımı ile gerçekleştirilen festivale bu yıl, 3 bin 56 film katıldı. Beyoğlu Belediyesinin desteğiyle Ses Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen ödül töreninde fakültemiz öğrencilerinden Kenan Diler'in yönettiği "Abla" adlı belgesel en iyi belgesel film kurgu ödülünü kazandı.

Öğrencimizi ve ekip arkadaşlarını, Erciyes Film Atölyesi bünyesinde çektikleri film ile gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. (10.12.2019)

__________________________________________________________________________________
ALTIN BAKLAVA’DAN ÖĞRENCİLERİMİZE İKİ ÖDÜL
Kurmaca ve belgesel dallarında 24 ülkeden 200'ün üzerinde filmin başvurduğu Gaziantep'teki "Altın Baklava Film Akademisi V. Uluslararası Öğrenci Film Festivali"nin Belgesel Dalı'nda öğrencilerimizin mezun olmadan önce çektikleri filmlerden ikisi ödül aldı. 12 Aralık 2019 günü düzenlenen ödül töreninde Peyami Safa Altıntaş "Hayat Nöbeti" isimli belgeseli ile İkincilik Ödülü'nü, Melih Başal ise "Toprağın Kadınları" belgeseli ile Üçüncülük Ödülü'nü aldı.

Mezun öğrencilerimizi elde ettikleri bu başarılarından dolayı Erciyes Film Atölyesi adına tebrik ederiz. (16 Aralık 2019). 

__________________________________________________________________________________
3. GÜZEL ORDU KISA FİLM YARIŞMASI'NDAN BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Erciyes Film Atölyesi (EFA) bünyesinde yapımı gerçekleştirilen "Abla" belgeseli Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Güzel Ordu Kısa Film Yarışması'nda birincilik ödülüne layık görüldü.
Toplumda kadın hakları konusunda farkındalık düzeyini yükseltmek ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek amacıyla bu yılki ana temasının ''Kadın Hakları" olarak belirlendiği yarışmada amatör ve profesyonel sinemacıların birbirinden iddialı projeleri yarıştı. Yarışmada jürinin değerlendirmesi sonucu,
fakültemiz öğrencilerinden Kenan Diler ve Celal Yıldırım'ın yönettiği "Abla" adlı belgesel birincilik ödülünü kazandı.
Öğrencilerimizi ve ekip arkadaşlarını, Erciyes Film Atölyesi bünyesinde çektikleri film ile gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. (19.12.2019)

_____________________________________________________________________________________________