"HALA" BELGESELİNİN ULUSLARARASI BAŞARISI

Dünyanın en büyük üçüncü sivil toplum örgütü "Junior Chamber International"a bağlı "Genç Liderler ve Girişimciler Derneği İstanbul Şubesi"nin bir projesi olan, "JCI İSTANBUL CROSSROADS 7. ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ 2012 'KÜLTÜRLER ARASI DİYALOG" yarışmasının ödül töreni 16 Aralık 2012 Cuma akşamı yapıldı.

Ayrıca ulusal kategorisi olmayan 23 sponsorlu festival, seminerler, paneller, söyleşiler, atölyeler ve film gösterimleriyle dopdolu geçti. Kurmaca, canlandırma, deneysel ve belgesel'den oluşan 11 film finalde KARMA usulü yarıştı. 11 finalistin iki belgeseli ERÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinindi.

HABERLER
Sonuçlar şöyle:

BİRİNCİ, "HALA", Yönetmen: Veysel AKŞAHİN, Türkiye/ Kayseri (ERÜ İletişim Fakültesi)

İKİNCİ, "THE WIND WILL TELL SOMETING", Yönetmen: Ali MARDAMİ, İran/ Urmia

ÜÇÜNCÜ, "KIZ ÇOCUĞU", Yönetmen: Hakan BERBER, Türkiye/ İstanbul

Başta Veysel AKŞAHİN olmak üzere, finalde fakültemizi temsil eden iki yönetmen öğrencimizi, tüm ekip arkadaşlarını, danışman öğretim elemanlarını ve filmlerde emeği geçen diğer kişileri Erciyes Film Atölyesi ve Fakültemiz adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (17 Aralık 2012).
                                                      ______________________________________________________________________________________
 
<<<Başlangıç
< Önceki
Sonraki > 
Son >>>
Eski Haberler
Efa Tanıtım
Yönetim
Üyelik ve Üyeler
Film Önerisi ve Sonrası
Efa Filmleri / İzle
Ödüller Tablosu
Sinema Yazıları
Efa Hatıra Eşyaları
Duyurular
İletişim
İSTANBUL ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ'NİN

EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ KİMİN?
"24. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali" 21 - 28 Kasım 2012 tarihleri arasında, Hilmi ETİKAN'ın festival başkanlığında gerçekleştirildi. Festival boyunca birçok etkinlik düzenlendi. Yarışmanın Kurmaca, Belgesel, Canlandırma ve Deneysel dallarına yerli ve yabancı 740'ın üzerinde film başvurdu.


Prof. Dr. Şükran ESEN, Aslı ŞELÇUK, Burak GÖRAL, Kazım ÖZ ve Nazlı Eda NOYAN'dan oluşan seçici kurul, En İyi Kurmaca Film Ödülü, En İyi Belgesel Film Ödülü, En İyi Canlandırma Film Ödülü, En İyi Deneysel Film Ödülü, Jüri Özel Ödülü, Hollanda Başkonsolosluğu En Yaratıcı Kısa Film Ödülü ve En İyi Afiş Tasarım Ödülü'nü 28 Kasım Çarşamba akşamı Fransız Kültür Merkezi salonunda yapılan ödül töreninde açıkladı.


Belgesel Dalı finalinde yarışan sekiz filmden dördünün ERÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinin olması festivale damgasını vurmaya zaten yetmişti ki, EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ de yönetmen öğrencimiz Burak TÜRTEN'in "ÇÖP" isimli filmine verildi.


Festivale katılım sayısından da anlaşıldığı üzere, dünyanın gözdesi bu kısa film yarışmasında gerek en iyi belgesel film ödülünü alan öğrencimiz Burak TÜRTEN'i ve gerekse, sekiz finalistin dördünü oluşturan diğer üç öğrencimiz Veysel AKŞAHİN'i, Ömer GÜNEŞ'i ve Doğacan AKTAŞ'ı, tüm ekip arkadaşlarını ve danışmanlarını Erciyes Film Atölyesi ve Fakültemiz adına yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. (30 Kasım 2012).
_____________________________________________________________________________________________